Egzamin z języka niemieckiego - czy warto go zdać?
Krótko odpowiadając na pytanie z tytułu: tak! Egzamin z języka niemieckiego to oficjalne poświadczenie twoich umiejętności, które może się przydać na różnych etapach twojego życia. Sprawdź, jaki wybrać poziom i na co zwrócić uwagę przy przygotowaniach.
2021-08-26, 14:49

Egzamin z języka niemieckiego

Bardzo wiele osób decyduje się na naukę języka niemieckiego. Wynika to z tego, że zwłaszcza dla nas w Polsce jest to język bardzo przydatny. Polskie firmy nawiązują liczne współprace z firmami z Niemiec, a co za tym idzie, znajomość tego języka może stać się twoją przepustką do zdobycia pracy. Dodatkowo Niemcy to nasz bezpośredni sąsiad, więc komunikatywny poziom umiejętności językowych z niemieckiego może otworzyć nam możliwość pracy na tamtejszym rynku. Sprawdź, jaki egzamin z języka niemieckiego warto zdać i jak się do tego przygotować!

Jaki poziom egzaminu wybrać?

Podobnie jak w przypadku języka angielskiego, w niemieckim mamy skalę poziomową od A1 do C2. Osoby, które są zdecydowane na podejście do egzaminu, zastanawiają się, na jakim poziomie najlepiej go zdać. Tak naprawdę każdy certyfikat potwierdzający twoje umiejętności, nawet na poziomie A1, będzie dużo lepszy niż brak potwierdzenia. Jeśli jednak zależy ci na pracy z językiem niemieckim lub na wyjeździe do kraju niemieckojęzycznego na studia czy do pracy, lepiej będzie pouczyć się więcej i zdać na poziomie minimum B2.

egzamin z języka niemieckiego

Jak się przygotować na egzamin z języka niemieckiego?

Egzamin z języka niemieckiego składa się z 4 części: mówienia, pisania, słuchania oraz czytania. W związku z tym, poza dotychczasowymi formami nauki, warto jest wykonywać typowo egzaminacyjne ćwiczenia, które obejmują wspomniane wcześniej umiejętności. W ten sposób zyskasz pewność, że nie tylko znasz niemiecki, ale też umiesz to pokazać na egzaminie.

KONTAKT / AUTOR
Instytut Austriacki w Krakowie
POBIERZ JAKO WORD
Pobierz .docx
Biuro prasowe dostarcza WhitePress
Copyright © 2015-2024.  Dla dziennikarzy
Strona, którą przeglądasz jest dedykowaną podstroną serwisu biuroprasowe.pl, administrowaną w zakresie umieszczanych na niej treści przez danego użytkownika usługi Wirtualnego biura prasowego, oferowanej przez WhitePress sp. z o.o. z siedzibą w Bielsku–Białej.

WhitePress sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz odesłania do innych stron internetowych zamieszczone na podstronach serwisu przez użytkowników Wirtualnego biura prasowego lub zaciągane bezpośrednio z innych serwisów, zgodnie z wybranymi przez tych użytkowników ustawieniami.

W przypadku naruszenia przez takie treści przepisów prawa, dóbr osobistych osób trzecich lub innych powszechnie uznanych norm, podmiotem wyłącznie odpowiedzialnym za naruszenie jest dany użytkownik usługi, który zamieścił przedmiotową treść na dedykowanej podstronie serwisu.